Merkatoja tek Vllaznia ende nuk eshte mbyllur. Klubi ka arritur te afroje 11 futbolliste gjate kesaj vere, por duket se nje tjeter prurje mund te mberrije tek kuq e blute .
Megjithese mbrojtesi i majte maqedonasi Filip Gligorov ishte nje nder lojtaret me te spikatur ne takimin perballe Lacit, por serish drejtuesit po punojne per te perforcuar kete repart.
Behet fjale per nje futbollist te linjes se majte te mbrojtjes i cili vjen nga Uganda dhe eshte pjese e kombetares se ketij shteti.
Ndersa drejtuesit jane shfaqur te rezervuar per tratavivat me kete lojtar ishte vete trajneri i Vllaznise Mirsad Jonuz qe zbuloi kete levizje, por procedurat me vizen duket se po kthehen ne pengese per transferimin e afrikanit ne Shkoder.

Komentet