U vleresua si lojtari i ndeshjes perballë Lacit. Braziliani Hygor, me një goditje perfekte i dha tre pikët e para Vllaznisë. Ndonese nuk kishte më shumë se një jave stërvitje duke berë për vete edhe trajnerin Mirsad Jonuz, i cili e ka cilësuar lojtarin me të mire që ka shkelur ne Shqipëri.
Por i ketij mendimit nuk është ish-trajneri i Vllaznise Armando Cungu, i cili e quajti mesfushorin të “çuditshëm“.  “Ishte pika më e dobët e Vllaznisë, megjithëse nuk duhet të flasim para kohe se është java e parë. Unë nuk pashë asgjë të duhur të ai. Në Shkodër i thonë “ia mbush shejtani” dhe i dha tre pike“.
eklaroi Cungu gjate emisionit Rubrika Sportive ne Rtsh.

Komentet