Ne prag te sfides qe shkodranet do te kene me Bylisin diten e neserme te vlefshme per javen e dyte te Superliges, ne ambjentet Bashkise Shkoder, trajneri i Vllaznise Mirsad Jonuz ka dhene nje konference shtypi.
Maqedonasi ka vleresuar ne maksimum ekipin kundershtar si edhe ka vene dukje cilesite qe ky ekip ka.  Ai e ka studiuar ne detaje Bylisin dhe vlerson stilin e lojes tyre, po ashtu dhe teknikun e ekipit ballshiot serbin Donovan.
jithsesi trajneri Jonuz ka besim tek djemt shkodran dhe beson qe nuk do dale pa pike nga kjo transferte. Ai mendon se kjo perballje do te jete mjaft interesante dhe do te dhuroje nje futboll te bukur. Kujtojme qe ne maj te ketij  viti, keto dy skuadra u ndeshen ne finale e kupes se Kategorise se Pare qe u zhvillua ne stadiumin "Niko Dovana" te Durresit . Ky takim perfundoi me fitoren e mallakastrioteve me rezultatin 3-1 .

Komentet