Kupa e Shqiperise

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Vllaznia barazon me shifrat 1-1 në Pogradec. Shkodranët, edhe pse kaluan të parët në avantazh me anë të libanezit Kdouh, nuk rezistuan dot deri në fund. Në të 82-ën ka menduar Çekiçi që të baraspeshojë rezultatin, duke u komplikuar jo pak punët kuqebluve për kualifikimin. Ka qenë një duel i luftuar në fakt dhe kjo duket qartë nga të verdhët.

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Vllaznia vijon te jete ne nje krize te thelle teksa ka barazuar ne shtepi ndaj Bylisit, ne takimin e vlefshem per Kupen e Shqiperise. Kuqeblute e drejtuar nga Elvis Plori kane zhvilluar nje nder ndeshjet me te dobeta te ketij sezoni duke mos realizuar asnje goditje brenda kuadratit te portes. Shkodranet kane qene te deshtuar ne te gjitha aspektet n? fush?n e loj?s dhe m? s? shumti barazimi u ?sht? dhuruar nga vet? Bylisi q? nuk ka pasur aft?sit? e duhura p?r t? sh?nuar. Vendasit ndon?se kan? luajtur n? sht?pin? e tyre kan? treguar nj? munges? t? dukshme motivimi dhe organizimi i loj?s.

Kupa e Shqiperise: Butrinti - Vllaznia 2-3

Ekipi i Vllaznis? ka fituar 3-2 ndeshjen e par? ndaj Butrintit, ndeshje q? ?sht? luajtur dje pasdite n? Sarand?. Trajneri Josa e ka nisur ndeshjen me k?t? formacion: Gjokovi?, Tafa, Danaj, Petrovi?, Popovi?, Bardulla, Mu?a, Karaka?i, Shaba, Gjini, Hajdari. N? pjes?n e par?, kan? kaluar t? par?t n? avantazh sarandiot?t, m? pas ka barazuar Gjini p?r Vllaznin? n? minut?n e 11-t? dhe s?rish jan? vendasit q? sh?nojn? edhe golin e dyt? dhe pjesa e par? k?sisoj mbyllet 2-1 p?r Butrintin.

Kupa e Shqiperise: Butrinti - Vllaznia 2-3
Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Turi i Dyt? i Kup?s s? Shqip?ris? propozon ?ifte interesante si n? grupin A ashtu dhe n? at? B. Deri tani jan? njohur 14 skuadrat e kualifikuara nga turi i par?. Ndeshjet e prapambetura: La?i-Bes?lidhja (Grupi A) dhe Partizani-Ada (Grupi B) do t? p?rcaktojn? dhe dy ekipet e tjera. Ndeshjet e para t? turit t? dyt? do t? luhen, m? 25 n?ntor 2009.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia

Te merkuren, me 21 tetor 2009 (14:30), do te luhen ndeshjet e turit te pare te edicionit te 58-te Kupes se Shqiperise. 32 skuadrat, n? gjirin e t? cilave jan? 12 ekipe t? Kategoris? Superiore, 16 t? Kategoris? s? Par? dhe 4 nga Kategoria e Dyt?, q? jan? fitueset e dala nga dy turet e para paraeliminatore.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia